TBMM’de tansiyon aniden yükseldi! İYİ Partili ismin ‘Hay maşallah’ sözü, Bakan Selçuk’u sinirlendirdi

“Yokluk, özellikle aşırı yokluk, Türkiye için sorun olmaktan kalktı” diyen Aile Egzersiz ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TBMM‘deki bütçe görüşmelerinde yeni bir yorumlama yaptı ve aşırı yoksulluğu sıfıra indirdiklerini söyledi.

“BUNUNLA İFTİHAR EDELİM”

TBMM görüşmelerinde muhalefet, halkın satın alma gücünün düştüğünü ve milyonların yokluk içinde olduğu eleştirisini yapınca, Bakan Selçuk şunları söyledi;

“Türkiye’de fazla yoksulluğun üstesinden geldik. Aşırı yoksulluk ne demek? Satın alma gücü paritesine kadar günlük 1.90 doların altında elde etmek aramak ve bunu BM Yeniden Yapılanma Programı olsun, Dünya Bankası olsun, tüm milletlerarası raporlarda görebiliyorsunuz. 2003 yılında 2.5 milyon aşırı fakir vatandaşımız varken derhal bu sayı sıfıra indi. Izafi fakirlik demiyorum, aşırı sefalet diyorum. Bununla iftihar edelim.”

Bakan Selçuk aşırı yoksulluğu sıfırladık dedi! 'Hay maşallah' yanıtı veren İYİ Partili isme tepki gösterdiCHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz

CHP’Lİ YAVUZYILMAZ: AŞIRI ZENGİNLİĞİ DE AZALTIN

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz da, “Aşırı zenginliği de azaltın Sayın Bakanım” diye Selçuk’a söz attı. Selçuk ise “BM Kalkınma Programının verisine kadar son 17 yılda 42 basamak yükselerek 54’üncü sıraya geldik” dedi. Bakan’ın bu sözlerine İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, “Hay maşallah!” diye karşı çıktı.

Zehra Zümrüt Selçuk, bu sözler üzerine Yaşar’a şu yanıtı verdi: “Evet, hay maşallah. Lütfen, bunları görelim. 2002’de orta insani gelişmedeydik, 2009’da yüksek insani gelişmeye çıktık, iki senedir çok yüksek insani gelişmedeyiz. Niye olumlu verilerden gocunuluyor?”

Bakan Selçuk aşırı yoksulluğu sıfırladık dedi! 'Hay maşallah' yanıtı veren İYİ Partili isme tepki gösterdiİYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar

“ASGARİ ÜCRETLİLER AÇLIK SINIRININ ALTINDA

İYİ Parti Ankara Milletvekili Şenol Sunat ise, “Milletin aklıyla alay etmeyin. Nerede yaşıyorsunuz? İşsizler, minimum ücretliler, emekliler, esnaf, çiftlik sahibi arzu sınırının aşağıda” tepki gösterdi.

TBMM'de tansiyon bir anda yükseldi! İYİ Partili ismin 'Hay maşallah' sözü, Bakan Selçuk'u sinirlendirdi

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir