Temizleme işçisi Filiz, bulduğu içinde 20 bin TL olan cüzdanı sahibine teslim etti

MERSİN’de Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nda temizleme personeli olarak görev yapan Filiz Karakaş (37), parkta temizleme yaptığı sırada bulduğu, içinde takriben 20 bin TL’ye yakın para olan cüzdanı sahibine teslim etti.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nda bir yıldır temizlik personeli olarak atama yapan evli, 2 çocuk annesi Filiz Karakaş, pazar günü, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağına saatler kala, görevli olduğu Kültür Park sınırları içerisindeki kameriyelerin civarda temizlik yaparken yerde bir cüzdan buldu. Sahibini bulmak adına cüzdanın içindeki kartvizite bakan Filiz Karakaş, cüzdan sahibi Fadi Ghozlan’a ulaştı. Karakaş, içerisinde takriben 20 bin TL yer alan cüzdanı, 4,5 yıldır Mersin‘de yaşamış ve ticaretle uğraşan Fadi Ghozlan’a teslim etti.

‘VİCDANEN FAZLA RAHATIM’Cüzdanı teslim ettiği Ghozlan’ın fazla mutlu olduğunu dile getiren Karakaş, “Sahibi çok teşekkür etti. Çünkü içinde az daha 20 bin liraya yakın bir para varmış. Buna kim olsa sevinir. Çünkü o parayı ben de düşürmüş, kaybetmiş olabilirdim. O yüzden muhalif ne hissetti, acaba o parayı nereden tedarik etti, borcu var mıydı? Önce bunlar aklıma geldi. Zaten o para da emanetmiş, kendisinin değilmiş. Buna ayrı bir sevindim. İyi ama verdim, iyi ama sahibini buldum. Mutluyum. Vicdanen fazla rahatım. Umarım bu davranış herkese misal olur” diye konuştu.

Cüzdan sahibi Fadi Ghozlan ise Filiz Karakaş’a gösterdiği davranıştan nedeniyle teşekkür ederek, dükkanında satışını yaptığı parfümlerden armağan etti.

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir