Terk edilen 3 aylık bebek, bir apartman bahçesinde ağlarken bulundu

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Kızıltoprak Mahallesi 904 Cadde üzerinde bulunan apartmandaki yakınını ziyaret için saat 14.00 sıralarında gelen Selma Meydan, binanın bahçesinde bebek arabası içinde bebek olduğunu görür görmez 112 Ivedi Çağrı Merkezi’ni aradı.

ANNE VE BABASI ARANIYOR

İhbar üzerine durum yerine Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Selma Meydan, ekipler gelene kadar erkek bebeğin bezini değiştirip, bakımını yaptı. Gelen ekipler, bebek arabası içinde terk edilen bebeğin yanına biberon ve izdivaç cüzdanı buldu. 3 aylık olduğu değerlendirilen erkek bebek, denetleme için sağlık durumu ekipleri kadar Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Polis, bebeğin anne ve babasına gelmek için alıştırma başlattı.

”BEBEK ARABASI İÇİNDE AĞLIYORDU”

Bebeği kendisine ziyarete gelen akrabasının bulduğunu söyleyen Esma Alkan, “Terk edilmiş bebek olduğunu öğrenince hemencecik aşağıya indim. Bebek arabası içinde ağlıyordu. Bebek arabası içine bırakmışlar, yanına çantası, bezi ve kıyafetleri ile evlilik cüzdanı vardı. Unutulduğunu zannetmiyorum. Hemencecik polisi ve sağlık durumu ekiplerini aradık. Gelen ekiplere teslim ettik” dedi.

Terk edilen 3 aylık bebek, bir apartman bahçesinde ağlarken bulundu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Bülent TATOĞULLARI

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir