Teslim belgesini imzalayan Ermenistan’da başlayan Paşinyan karşıtı gösterilerde çok sayıda gözaltı

Dağlık Karabağ anlaşmasına imza attıktan sonradan ülkesinde “alçak” duyuru edilen Başbakan Nikol Paşinyan karşıtı protestolar ikinci gününde başkent Erivan’daki Özgürlük Meydanı’nda devam etti. Protestolara katılan muhalefet parti temsilcileri ve milletvekilleri halka hitaben yaptıkları konuşmalarda, Dağlık Karabağ anlaşmasını “bozgun” olarak nitelendirdi. Paşinyan’ın istifa etmesini isteyen muhalefet, Paşinyan hükümetinin düşürülmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Muhalefet, yeni kurulacak olan hükümet ile Ermeni halkının haklarının sonuna kadar savunulacağını ifade etti.

YAKA PAÇA GÖZALTINA ALINDILAR

Muhalefet üyelerinin halka hitaben yaptıkları konuşmalar sırasında polis meydanda yer alan protestoculara müdahale etti. Yüzleri maskeli olan polisler, meydanda çoğu kişiyi yaka paça gözaltına aldı.

TOPLAMDA 30 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Gündüz yapılan protestolar sırasında 20 kişinin gözaltına alındığı, akşam saatlerinde ise meydanı terk etmeyen gruba yapılan müdahale sonrası 10 kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi.

Teslim belgesini imzalayan Ermenistan'da başlayan Paşinyan karşıtı gösterilerde çok sayıda gözaltıTeslim belgesini imzalayan Ermenistan'da başlayan Paşinyan karşıtı gösterilerde çok sayıda gözaltıTeslim belgesini imzalayan Ermenistan'da başlayan Paşinyan karşıtı gösterilerde çok sayıda gözaltıTeslim belgesini imzalayan Ermenistan'da başlayan Paşinyan karşıtı gösterilerde çok sayıda gözaltıTeslim belgesini imzalayan Ermenistan'da başlayan Paşinyan karşıtı gösterilerde çok sayıda gözaltıTeslim belgesini imzalayan Ermenistan'da başlayan Paşinyan karşıtı gösterilerde çok sayıda gözaltıTeslim belgesini imzalayan Ermenistan'da başlayan Paşinyan karşıtı gösterilerde çok sayıda gözaltıTeslim belgesini imzalayan Ermenistan'da başlayan Paşinyan karşıtı gösterilerde çok sayıda gözaltı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Mogadişu'da bombalı araçla saldırı: 20 ölü

Mogadişu’da bombalı araçla saldırı: 20 ölü

Amin Ambulans Servisi Yöneticisi Dr. Abdulkadir Adan, yaptığı açıklamada, Hamar Jajab ilçesinde “Lul Yemeni” adındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir