Trabzon’da pandemi hastanesi önünde korkutan ambulans yoğunluğu

TRABZON’da son aylarda koronavirüs vakalarında yüzde 50 yükselme yaşanırken, poliklinik hizmetlerinin kaldırılıp, Covid-19 hastalarına bakılan Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Acil Servisi’nde, ambulansların vaka hastalarını teslim etmek için oluşturduğu aşırılık korkuttu. Ambulansların kuyruk oluşturduğu anlara ait görüntüleri, sosyal medyada paylaşan takipçiler, salgın tedbirlerine uyulması çağrısında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın koronavirüs olgu sayısında önemli büyüme olan iller aralarında açıkladığı Trabzon’da tedbirler artırıldı. Kentte olgu sayılarında yüzde 50 büyüme yaşanırken, bazı mesken alanları karantinaya alınmaya başlandı. Yoğun bakım yatak doluluk oranının yüzde 75 olduğunu kayıtlı kentteki sağlık durumu ekipleri, ambulanslarla koronavirüs hastalarını hastaneye yetiştirmek için yoğun çaba harcıyor.

ACİL SERVİSTE ALARMKentte poliklinik hizmetlerinin kaldırılıp, Covid-19 hastalarına bakılan Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Ivedi Servisi’nde de, önceki gün akşam saatlerinde ambulansların vaka hastalarını teslim etmek için oluşturduğu aşırılık korkuttu. Ivedi Servis’te kimi saatlerde yoğunluk oluşurken, ambulansların sıraya girdiği yoğunluk anlarına şahit olan bir vatandaş, bu anları cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Görüntülerin paylaşıldığı sosyal medyada öyle çok takipçi, toplumun salgın tedbirlerine uyulması çağrılarında bulundu.’O SİRENLER BİZİM İÇİN ÇALABİLİR’

Kentte ailesiyle evinde karantinada olan meslek insanı Halil İbrahim Demirtaş da, tedbirlere uymayanlara tepki göstererek, paylaşımında, “Burası Kaşüstü Hastanesi, hastaları bırakmak için ambulanslar sıra bekliyor. Durumun ciddiyetini anlamanız için illa içinde mi olmanız gerekiyor. Sakın bana ‘ben kendimi kolluyorum bana bir şey olmaz demeyin’ Ben de çünkü kolluyordum ama derhal evde karantinadayım. Lütfen cümbür cemaat kurallara riayet eylesin yoksa o sirenler bizim için çalabilir” ifadelerinde bulundu.

Trabzon'da pandemi hastanesi önünde korkutan ambulans yoğunluğuTrabzon'da pandemi hastanesi önünde korkutan ambulans yoğunluğuTrabzon'da pandemi hastanesi önünde korkutan ambulans yoğunluğuTrabzon'da pandemi hastanesi önünde korkutan ambulans yoğunluğuTrabzon'da pandemi hastanesi önünde korkutan ambulans yoğunluğu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Fatih TURAN

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir