Türk İHA ve SİHA’larını çözümleme eden Amerikan Forbes dergisi: Türkiye’nin düşmanlarını zor günler bekliyor

Amerikan Forbes dergisi Türkiye‘nin İHA/SİHA üretimindeki başarısını gündemine taşıdı . Forbes dergisinde Türkiye’nin İHA ve SİHA envanterini yakından inceleyen bir inceleme yayınlandı.

TEHDİTLERE GÖZDAĞI VERİYOR

Dergide terörle çaba ilk kez almak üzere çoğu alanda başarıyla uygulamaya konulan ve muhtemel tüm tehditlere korkutma veren Bayraktar-TB2, Anka-S, Akıncı, Aksungur ve Alpagu araçlarının yakından incelendiği belirtildi.

Son yıllarda, tepeden tırnağa güzel bir yerel drone endüstrisi geliştiren Türkiye’nin başarılarının kaleme alındığı analizde, bilhassa Bayraktar TB2 ve Anka-S’in, Suriye, Irak ve Libya‘da yapılan operasyonlarda büyük bir zafer elde ettiği yer aldı.

Türk İHA ve SİHA'larını analiz eden Amerikan Forbes dergisi: Türkiye'nin düşmanlarını zor günler bekliyor

“TÜRKİYE’NİN DÜŞMANLARINI BASKI GÜNLER BEKLİYOR”

“Türkiye’nin var olan İHA ve SİHA envanterinin üzerine eklenecek yeni araçlar, ülkenin düşmanlarına şiddet günler yaşatacak.” ifadelerini kullanan Forbes, yeni araçların en kompleks durumlardan zeka kolaylıkla çıkacağını söyledi.

“TÜRKİYE OYUN KURUCU POZİSYONDA”

Akıncı’nın, önümüzdeki 10 takvim süreçte Türkiye’nin istihbarat, gözetleme ve hedefleme alanında kullanılacak en manâlı araç olduğunun altını çizen Forbes, Akıncı’nın bu bağlamda bütün bir oyun kurucu pozisyonu elde edeceğini söyledi.

Üretimine başlanan ve fazla yakında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin envanterinde yer alacak olan Akıncı, Aksungur ve Alpagu’nun, Türkiye’nin bölgedeki gücüne kuvvet katacağının belirtildiği yazıda, hava araçlarının hedefleri tespit edip yok etme başarısının düşman kuvvetleri için büyük bir korkutma olduğu ayrıntısı yer verildi.

Akıncı ve Aksungur araçlarının, savaş uçaklarının taşıdığı Mark 82’leri veya Roketsan kadar üretilen daha uzun menzilli SOM kruz füzelerini de rahatlıkla taşıyabileceği özelliklerinin aktarıldığı yazıda, bu donanıma sahip araçların dünya genelindeki SİHA’lar arasında öne çıktığından da bahsedildi.

Türk İHA ve SİHA'larını analiz eden Amerikan Forbes dergisi: Türkiye'nin düşmanlarını zor günler bekliyor

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir