Türk Yazılımcılar Dünyada Bir İlki Başardı

Türk Yazılımcılar Dünyada Bir İlki Başardı Ve Microsoft’a Meydan Okudu. Türkiye’nin Diyarbakır şehrinde Türk mühendisler ve yazılımcılar tamamen ihraç malları kullanarak sınırlı imkanlar ile inanılmaz bir program geliştirdi. Microsoft firmasının daha önce de yaptığı ama içinde çok büyük hatalar bulunduran programı Türk girişimciler yeniden tasarladı ve daha da geliştirdi. Microsoft’un piyasaya sürdüğü program yaklaşık yüzde 50 hata oranında sahipti. Türk girişimci ve yazılımcılarımızın geliştirdiği BlueScribe programı ise bu hata oranını yüzde 1-2 oranına düşürüyor. BlueScribe yazılımı tam 119 dili hatasız bir şekilde çevirebiliyor. Hem ses hem video hem de diğer kaynakları hızlı bir biçimde istediğiniz dilde yazıya döken BlueScribe programı teknoloji ve çeviri sektöründe büyük değişmelerin yaşanmasını sağlayacak gibi gözüküyor.

Türk Yazılımcılar Dünyada Bir İlki Başardı

Programın başka özellikleri de var. BlueScribe yazılımını geliştiren firmanın koordinatörü olan Ali Can program hakkında açıklamalar yaptı. Microsoft gibi bir şirketin milyonlarca dolar harcayarak yapamadıkları programı kendileri milli ve tamamen yerli olanakları kullanarak geliştirdiklerini belirten Ali Can yazılımlarının ileri zamanlarda teknoloji sektöründe çığır açabileceğini ve son yollarda geliştirilen en önemli programlarından biri olabileceğini ima etti. Bu programın sadece kendileri için değil vatanımız, milletimiz ve gelecek nesillerimiz için de bir cevher olduğunu da söylemekte bir fayda var. Yaklaşık 25 senedir bu alanda hizmet veren ve bilişim sektöründe bulunan Türk şirketi bu başarısı ile Türkiye’nin geri kalanına da ilham veriyor.

Ayrıca şirketten bizleri sevindiren başka bir haber de geldi. Bluescribe programını, programın algoristmasını ve yazılımını incelemek isteyenler için teknoloji fuarlarında standlar açılacağı da açıklandı. Sadece Bluescribe programı değil, Türkiye’de son zamanlarda birçok başarılı girişimin ortaya çıktığını görebiliyoruz. Son zamanlarda satılan Peak Games, hala büyümeye devam eden ve tüm dünya tarafından tanınan Udemy, bir kadın girişimci tarafından kurulan Trendyol ve daha birçok şirket, başarılı girişim örnekleri. Umarım Bluescribe’da kendini geliştirmeye ve başarılı bir şekilde dünyaya yayılmaya devam eder. Türk Yazılımcılar Dünyada Bir İlki Başardı makalesini okudunuz. Diğer teknoloji haberlerine buradan ulaşabilir, düzenli yazı yazdığım blogumu buradan okuyabilirsiniz.

About admin

Check Also

Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fethi Sekin'in babası ile kanaat önderi Nazırlı'ya hastanede ziyaret

Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fethi Sekin’in babası ile kanaat önderi Nazırlı’ya hastanede ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hastanede tedavi gören kanaat önderi Hafız Abdullah Nazırlı ve şehit polis …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir