Üç kentimizde koşul korkunç! Koronavirüs vaka artışı Türkiye ortalamasının iki katına çıktı

Eylül ayının son haftasından itibaren Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli‘de olgu artışlarının Türkiye ortalamasının takriben 2 katı olduğuna dikkat çeken Edirne Tabipler Odası Başkanı Dr. Gürcan Altuğ, Batı Marmara illerinde ciddi risk olduğunu söyledi.

Koronavirüs salgının Türkiye’de birincil görülmeye başladığı tarihten itibaren günümüze kadar Edirne’de 111 sağlık çalışanının korona virüs salgınına yakalandığını gösteren Altuğ, 11 Kasım itibariyle Edirne’de Kredi Yurtlar Kurumu’nda 267 korona virüs hastası vatandaşın bulunduğunu açıklama etti.

HAMILE VE ÇOCUK VAKALARI ARTIYOR

Edirne genelinde son 15 günde koronavirüs vakalarında ciddi yükselme yaşandığının altını çizen Altuğ, Covid-19 testi artı meydana çıkan hamile ve çocuk sayısında ciddi çoğalma yaşandığına dikkat çekti. Altuğ hem, acil durum haricen büyün ameliyatların durdurulduğunu anlattı.

“ASAP KAPILARI BİR LAHZA ÖNCE KAPATILMALI”

Salgının kontrole alınması için hemen Edirne Sınır Kapılarının bir an önce kapatılması ve büyük kasaba giriş çıkışlarına kısıtlama getirilmesi gerektiğini ile sürenDr. Gürcan Altuğ, “14 gün vakit ile sokağa çıkma kısıtlaması veya yasağı olmalıdır. Esas-gerekli ve acil mülk/hizmet üreten işler dışında tüm işlerde çalışmaların durdurulması elde etmek üzere virüsün yayılmasını azaltacak, durduracak önlemler şipşak hayata geçirilmelidir” dedi.

Üç kentimizde durum vahim! Koronavirüs vaka artışı Türkiye ortalamasının iki katına çıktı

About admin

Check Also

Biden'ın Dışişleri Bakanlığı'na getireceği Blinken'ın ilk mesajı 'uluslararası meslek birliği' oldu

Biden’ın Dışişleri Bakanlığı’na getireceği Blinken’ın ilk mesajı ‘uluslararası meslek birliği’ oldu

ABD’de 3 Kasım’da yapılan seçimleri resmi olmayan sonuçlara göre şampiyon Demokratların adayı Joe Biden, Wilmington’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir