Ukrayna’da 16 yaşındaki genç kız, 68 yaşındaki Türk iş insanını öldürüp parçaladı

Türk vatandaşı olan Hasan Yıldırım, Ukrayna‘da minik çaplı bir meslek insanıydı ve Temmuz ayında ortadan kayboldu. Şimşek’dan haber alamayan akrabaları Ukrayna polisi ile iletişime geçti. Polis Şimşek’ın yaşadığı dairede incelemelerde bulundu.

BOĞUŞMA İZİ VE KAN LEKELERİ BULUNDU

Dairede boğuşma izi ve kan lekeleri bulundu. Şimşek’ın bireysel hayatıyla ilgili detaylar öğrenilince 16 yaşındaki Elis Panchuk kesin olmayan olarak gözaltına alındı.

“CANSIZ BEDENİNİ PARÇALADIK VE 14 ÇÖP TORBASINA KOYDUK”

Şimşek ile ilişkisi olduğu bildirilen genç kız, sorgu esnasında onu banyoda öldürdüğünü ve parçaladığını itiraf etti. Panchuk “Kavga etmeye başladık ve bayıldı. Ben ve erkek arkadaşım onun öldüğünü anladık. Ondan kurtulmaya karar verdik. Parçaladık ve 14 çöp torbasına koyarak gömdük” dedi.

Ukrayna'da 16 yaşındaki genç kız, 68 yaşındaki Türk iş insanını öldürüp parçaladı

Elis Panchuk ve erkek arkadaşı Anton Khoroshenko duruşmaya birlikte katıldı.

ERKEK ARKADAŞI DA TUTUKLANDI

Panchuk’un 17 yaşındaki erkek arkadaşı Anton Khoroshenko suçu işlerken kız arkadaşına takviye ettiğini itiraf ederek tutuklandı. Polis görevlilerine kadar Panchuk, olaydan aylar önce Yıldırım’la dairesinde tanıştı.

Oysa Panchuk, Khoroshenko ile tanıştıktan daha sonra Yıldırım’la buluşmayı sonlandırdı. Odessa Alan Polis Departmanı’ndan Oleg Bekh, “Kurbanla önceden ilişkisi yer alan değişken ve erkek arkadaşı suçu daha önceden planladı. Gece kurbanın evine gelerek pencereden girdiler. Boynundan bıçaklayarak ölümüne niçin oldular. Bıçaklamanın ardından saldırganlar suçu gizlemeye çalıştı. Bunu gerçekleştirmek için kurbanı parçalara ayırarak parçaları şehrin dışına gömdüler” dedi.

Ukrayna'da 16 yaşındaki genç kız, 68 yaşındaki Türk iş insanını öldürüp parçaladı

İNTİKAM OLMAK AMACIYLA CİNAYETİ İŞLEMİŞLER

Polis görevlisinin belirttiğine göre ikili, Panchuk’u cinsel ilişkiye zorladığı için intikam olmak amacıyla suçu gerçekleştirdi. Komşuları, Yıldırım’ın lokal pazarlarda kadın giysileri sattığını belirtti.

Bir tanık, Yıldırım’ın seks karşılığında ergenlik çağındaki kızlara hediyeler verdiğini belirtti. Alan sakinlerinden Mykyta “Her gün eve yeni bir kızla geldiğini görüyordum. Son aylarda, koyu renkli saçları olan defalarca aynı kız onu ziyaret ediyordu” dedi.

Ukrayna'da 16 yaşındaki genç kız, 68 yaşındaki Türk iş insanını öldürüp parçaladı

Lokal basında çıkan haberlere kadar Panchuk’un akrabaları, genç kızın Şimşek’la olan ilişkisini biliyor ancak umursamıyordu.

SUÇLU BULUNMASI HALİNDE 15 YIL HAPİS CEZASI ALACAK

Ovidiopol Bölge Mahkemesi’nde görülen ilk davanın ayrıntılarını tahsis etmek polis ekiplerinin beş ayını aldı. Savcı Yaroslav Gurov, “Sanıkların herhangi bir vicdan azabı duyup duymadığı duruşmalar sırasında ortaya çıkacak. Onlar için istediğimiz canice dikkate alınacaktır” dedi.

Olay hakkında yorum yapan Khoroshenko yaşananları “koşulların talihsiz bir şekilde sıralanması” sözleriyle değerlendirdi. Panchuk suçlu bulunması zarfında 15 yıl hapis cezası alacak.

Ukrayna'da 16 yaşındaki genç kız, 68 yaşındaki Türk iş insanını öldürüp parçaladı

About admin

Check Also

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

İstanbul 3. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasında Meral Kaplan ve taraf avukatları hazır bulundu. Erhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir