Ümit Özdağ’dan dikkat çeken Ekrem İmamoğlu sözleri: Bana büyük edepsizlik yaptı

Haber Global ekranlarında yayınlanan “Jülide Ateş’le 40” programının bu haftaki konuğu İYİ Parti’den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ oldu.

İhraç sürecinden, FETÖ’cü olmakla suçladığı Buğra Kavuncu’ya değin pek çok konuda kayda değer açıklamalarda yer alan Ümit Özdağ, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu hakkında da çarpıcı ifadeler kullandı.

“BANA BÜYÜK TERBİYESİZLİK YAPMASINA RAĞMEN İKİ SEÇİMDE DE DESTEKLEDİM”

Ekrem İmamoğlu’nun Buğra Kavuncu ile ilgili sözlerini hatırlatan Jülide Alev, Ümit Özdağ’a “İmamoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu yöneltti. Özdağ, “Ekrem İmamoğlu’yu bana karşısında yaptığı büyük bir terbiyesizliğe rağmen destekledim. Kendisi de seçim sürecini iyi yönetti. Fakat Türkiye’nin güvenliği, devlet güvenliği, terör ile mücadele, istihbarat konularında bilgisi yoktur. derhal nöbetçi cumhurbaşkanı adayı olarak karşımıza çıkıyor. Kendimce İstanbul Belediye Başkanlığı’na odaklansa ve kendi partisinin işleriyle uğraşsa daha başarılı olacak. İmamoğlu, İYİ Parti’ye katılmadan bir hafta önce Bahadır Erdem’i ziyaret ederek Nutuk hediye etmiş. Kendisine şimdi öğüt ediyorum; İYİ Parti’ye katılanlara Söylev hediye edeceğine Canan Kaftancıoğlu’na armağan etsin” ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU NE DEMİŞTİ?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ümit Özdağ’ın FETÖ’cü iddiasında bulunduğu İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Benim sahiden yol arkadaşı olmaktan gurur duyduğum, tanımaktan da keyif aldığım, bambaşka siyasi partilerde olsak da gerçekten dünyaya ve ülkemize aynı pencereden büyük oranda bakabildiğim bir insanla tanışmış olmanın büyük keyfini yaşadım. Hatta İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e bana böyle bir siyasi yoldaş verdikleri için teşekkür bile ettim birkaç kere. Böyle iyi millet bazen iftiraya uğrarlar. Siyasette bu var. İnanın ben uğradığım kötüleme sayısını unuttum. Nelere benzetilmedim ama? Bunu dönem dönem kendi partimden insanlardan da yaşadım farklı vakit dilimlerinde. Onun için Buğra beye hiç üzülmemesini söyledim. Zaten ‘Hiç üzülmedim, kendimi biliyorum’ dedi. Fazla düzgün, karakterli bir siyaset yapma anlayışı olan bir dostumuz. Hukuki mücadelesini vereceği konusunda istikrar gösteriyor. Allah herkesi iftiradan korusun”

Ümit Özdağ'dan dikkat çeken Ekrem İmamoğlu sözleri: Bana büyük terbiyesizlik yaptı

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir