Ünal Aysal’ın otel olarak işlettiği boğazdaki yalısı Akbank’ın oldu

Bir dönem Galatasaray Spor Kulübü başkanlığı da yapan ünlü meslek insanı Ünal Aysal, bir bankaya olan borçları sebebiyle icralık olmuştu. Aysal’ın Ortaköy’de yer alan Hotel Les Ottomans isimli 440 milyon lira değerindeki Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı bugün İstanbul 10. İcra Dairesi’nde satıldı. Sözcü’de yer alan habere göre, 430 milyon liralık alacağına mahsuben Akbank‘a devredilen gayrimenkul Aysal’ın eski eşi Ahu Aysal göre 55 milyon dolar harcanarak 2006 yılında otel olarak açılmıştı.

KAYYUM ATANMIŞTI

Ünal Aysal, Otel için 2019 yılında konkordato talep etmiş ve mahkemenin konkordato talebini kabul etmesi üstüne icra satışı da iptal edilerek, otele kayyum atanmıştı. Kayyumun atanmasıyla birlikte Ahu Aysal, Hotel Les Ottomans’tan ayrılmıştı.

Konkordato ilan etmek de Ünal Aysal’ı kurtaramamış, aralık ayından bu yana otelin defterlerini inceleyen yetkililer, otelin kazancının borçlarını karşılayamayacağına karar vermişti. böylece Hotel Les Ottomans’ın icradan satılmasına karar verilmişti.

4 KATTAN OLUŞUYOR

İstanbul Beşiktaş ilçesi Kuruçeşme mahallesindeki Hotel Les Ottomans olarak işletilen Muhsinzade Yalısı’nın içinde ‘Swiss Restaurant işletmesi, ‘Şamdan Cafe ve Bar’ işletmesi ve açık havuz bulunuyordu. 169 ada 18 sayılı parsel üstünde kurulu ‘Hotel Les Ottomans’ 2 bodrum zemin kat ve 2 olağan kattan oluşuyor.

Ünal Aysal'ın otel olarak işlettiği boğazdaki yalısı Akbank'ın oldu

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir