Üniversiteli genç, İstanbul’un göbeğinde ayı ile burun buruna geldi

Büyükçekmece’de, Cumhuriyet mahallesi, Kemerdere vadisi mevkiinde oturan üniversite öğrencisi Feraye Talay evinin yakınına gelen yavru ayıyı gördü. Genç kadın başlangıçta 5 Ekim’de gördüğü yavru ayıyı 6 Ekim gecesi cep telefonunun kamerası ile görüntüledi. Talay, Doğa Koruma Ulusal Parklar Müdürlüğü ve Büyükçekmece Belediyesi’ni aradı. Ayının görüntülendiği bölgede arama yapan ekipler ayıyı bulamadı. Ayının yavru olduğu saptama edilirken hasar görmeden yakalanabilmesi için ortaya çıktığı bölgeye tuzak kuruldu. Oysa iki gün üst üste ortaya çıkan ayı yeniden görülemedi. Yavru ayının bölgeye nereden geldiği araştırılırken burada yaşamış birileri göre firari olarak beslendiği ya da bölgeye terk edildiği ihtimali üzerinde de duruluyor.

“HASAR VERİLMESİNDEN KORKTUK”

Feraye Talay, “İlk olarak 5 Ekim’de gördük geceydi köpek zannettik. Ilk Olarak asalet etmedik sonraki gece yeniden geldiğinde analiz fırsatı buldum ve yavru ayı olduğunu o zaman fark ettim. Hemen zaten kayda aldım sabahtan direkt belediyeyi aradı. Onlar da beni Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne yönlendirdi. Belediye başkanı Hasan Akgün de bu konuyla ilgilendi. Buralarda müstakil evler var oradakilerin besleyebileceğinden şüphelendik. Zarar verilmesinden korktuk. Sonra yetkililer geldi burada kapan kuruldu ancak burada ayıyı göremedik. Kapanları kaldırdılar fakat her yerde koyacaklarını söylediler.” dedi.

“EVDE YEMEK YEMEK HAZIRLAYIP PEŞİNDEN GİTTİM”

Üniversite öğrencisi Talay, “Kimsesiz yavru bir ayı olduğu için burada beslenemeyeceğini düşündüm. Evden azıcık yemek yemek hazırladım ve peşinden gittim. Ancak korkup kaçtı. Daha Sonra öğrendik ki aşağıdaki meyve ağaçlarından beslenmiş. Korkmadım doğrusu o sırada gözüm karardı aç bir bebek olabileceğini düşündüm.” diye konuştu.

Üniversiteli genç, İstanbul'un göbeğinde ayı ile burun buruna geldiÜniversiteli genç, İstanbul'un göbeğinde ayı ile burun buruna geldiÜniversiteli genç, İstanbul'un göbeğinde ayı ile burun buruna geldiÜniversiteli genç, İstanbul'un göbeğinde ayı ile burun buruna geldiÜniversiteli genç, İstanbul'un göbeğinde ayı ile burun buruna geldi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

Son dakika: Oğlu gebe gelininin yanına öldürülen baba: Doğum günüm oğlumun ölüm günü oldu

Son dakika: Oğlu gebe gelininin yanına öldürülen baba: Doğum günüm oğlumun ölüm günü oldu

BURSA‘nın İnegöl ilçesinde hamile eşinin gözü önünde öldürülen Alper Cin’in (24) babası Ahmet Cin (50), …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir