Üvey babasını öldüren 15 yaşındaki çocuğun ifadesi kan dondurdu: Rastgele alev açtım

Sakarya’nın Erenler ilçesine ast Yeşiltepe Mahallesi’nde geçen hafta cuma gecesi dehşet bir durum meydana geldi. 15 yaşındaki E.K., üvey babası Mustafa Yavuz‘u silah ile ateş ederek öldürdü. E.K. olayın ardından gözaltına alınırken, tabancanın üvey babasına ait olduğu belirlendi. Adliyeye sevk edilen E.K. tutuklandı.

3 AYDAN BERİ ANNESİNE VE KENDİSİNE ŞİDDET UYGULUYOR

E.K. savcılıkta verdiği ifadesinde, evde annesi Ö. Y. (38), üvey babası Mustafa Yavuz ve üvey kardeşi S.Y. (16) ile yaşadıklarını söyledi. Üvey kardeşi S.Y. ile birlikte üvey babası Mustafa Yavuz’un tamirhanesinde çalıştığını ifade eden E.K., üvey babasının 3 aydan beri annesi ve kendisine kuvvet uygulandığını belirtti.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

E.K., “Üvey babam son dönemde aralıksız zor uygulamaya başlamıştı. Anneme zor uyguluyordu. Durum günü tekrar evde tartışma çıktı. Evde yaşanan arbedenin ardından üvey babam üvey kardeşimi de alarak evden çıkıp gitti. Bir saat sonradan geri döndüğünde ağız dalaşı her yerde başladı. Kavga başlayınca üvey babamın evdeki silahının yerini biliyordum. Aldım ve üzerime yürümeye başladığında rastgele alev ettim. Üvey babam yere yığıldı. Öldürme kastıyla alev etmedim” dedi.

Mustafa Yavuz’un önceki eşinden olan oğlu S.Y. ise ifadesinde cinayeti görmediğini, silahın ateşlendiği sırada başka bir odada olduğunu söyledi.

Üvey babasını öldüren 15 yaşındaki çocuğun ifadesi kan dondurdu: Rastgele ateş açtım

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güven HASBAŞ

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir