Ve korkulan oldu! İstanbul’daki koronavirüs haritasında her yer kırmızıya boyandı

İstanbul’daki koronavirüs haritasında her yer kırmızıya boyandı. CNN TÜRK‘ten Mustafa Neşe Saçan ve Veysel Salman’ın haberine kadar, bundan böyle İstanbul’da koronavirüs salgınına tarafından hiç güvenli yer kalmadı.

Küçükçekmece, Esenyurt, Bağcılar, Üsküdar, Ümraniye, Kadıköy… Koronavirüs salgınında İstanbul için artık ilçe ayrım etmiyor. İstanbul’un koronavirüs haritası kırmızı alarm veriyor.

YALNIZCA DENİZ KENARI VE ORMANLIK ALANLAR YEŞİL

Bakırköy, Beşiktaş, Taksim ve Kadıköy gibi ilçelerde yaygın bulaşma noktaları meydanlar olurken, İstanbul’da risksiz görülen alanlar ise sadece yerleşimin olmadığı deniz kenarı ve ağaçlık alanlar.

Ve korkulan oldu! İstanbul'daki koronavirüs haritasında her yer kırmızıya boyandı

SON DÖNEMDEKİ EN YÜKSEK OLGU VE ÖLÜM SAYISI GÖRÜLDÜ

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Türkiye’nin Günlük Koronavirüs Tablosu’nda 22 Kasım’da 6017 yeni hasta tespit edildi, ölüm sayısı ise 139 olarak gerçekleşti. Böylece koronavirüsün birincil görüldüğü 11 Mart’tan bu yana maksimum hasta sayısının görüldüğü gün olarak kayıtlara geçti. Türkiye’de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12 bin 358, toplam hasta sayısı ise 446 bin 622’ye yükseldi.

Ülke genelinde yaşanan büyüme sebebiyle geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı ardından 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altı gençlere sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti. Vaka çoğalma hızının denetim altına alınması için lokanta, kafe, kıraathane vb. yerler kapatılmış; hafta sonu açıklanmış saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması yapılmasına karar verilmişti.

Ve korkulan oldu! İstanbul'daki koronavirüs haritasında her yer kırmızıya boyandı

About admin

Check Also

Türkiye'deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye’deki işsiz sayısı yılın ilk çeyreğinde 4 milyon 118 bin kişiye yükseldi

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde mevsim etkisinden arındırılmış işsiz sayısı 2021 yılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir