Yardımcısını darbettiği iddia edilen Seren Serengil hakkında hapis istemiyle dava açıldı

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki Gulnoza Mamatova’nın, kesin olmayan Seren Serengil‘in evinde hizmetçi olarak çalıştığı anlatıldı. Müşteki Mamatova’nın 28 Mart 2020’de Serengil’den bir jurnal müsade istemesi nedeniyle aralarında kavga yaşandığı açıklanmış iddianamede, Serengil’in izin vermemesi üstüne müşteki Mamatova’nın “istifa ettiğini” söylediği aktarıldı. İddianamede, bunun üstüne davalı Seren Serengil’in sinirlenerek müştekinin arkasında gidip saçını çektiği ve vücudunu tekmelediği ifade edildi.

TARTIŞTIĞI YARDIMCISINI ARACIYLA BEYKOZ’A BIRAKTI

Daha daha sonra aynı evde yer alan ve Serengil’in menajeri olan Mustafa Tohma’nın tarafları sakinleştirdiğine yer verilen iddianamede, sanık Serengil ve menajerinin istifa eden müştekiyi araçla Beykoz’da sokak üzerine bıraktıkları anlatıldı.
İddianamede, müştekinin olayın yaşanmasından bir gün sonradan adli rapor alarak şikayetçi olduğu aktarılarak, bunun üstüne olayla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Yardımcısını darbettiği iddia edilen Seren Serengil hakkında hapis istemiyle dava açıldı

VÜCUDUNDA DARP İZLERİ GÖZLENDİ

İddianamede yer bahşedilen ve Beykoz Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nde düzenlenen 5 Haziran 2020 tarihli rapora kadar, müştekinin kafa derisinde mor-kırmızı lekeleri, sırt bölgesinde de 2 adet yüzeysel sıyrıkların olduğu belirtildi. Laf konusu raporda hem, müştekinin kolay tıbbi müdahaleyle iyileştirilebilecek şekilde yaralandığının tespit edildiğine yer verildi.

SEREN SERENGİL İDDİALARI REDDETTİ

Soruşturma aşamasında savunması alınan davalı Seren Serengil, “Olay gününde evde müştekinin izin isteyip dışarı çıkmak istemesi üzerine arasında sözlü atışma yaşandığı, ama muhakkak zor olayı geçmediği, kimseye somut temasta bulunmadığı ve olayın kurgudan ibaret olduğu” iddiasında bulundu.

HAPSİ İSTENİYOR

Müşteki Mamatova’nın beyanı ve bunu doğrular nitelikteki adli tıp raporunun birlikte değerlendirildiği kayıtlı iddianamede, kesin olmayan Serengil’in olay günü yaşanan kavga neticesinde müştekinin ardındaki gitgide artarak saçlarını sürüklemek ve sırtına tekme atmak suretiyle “kolay yaralama” suçunu işlediğinin anlaşıldığı kaydedildi. Dosyanın uzlaştırmacıya gönderildiği fakat tarafların uzlaşmadığı bilgisine yer verilen iddianamede, Serengil’in “basit yaralama” suçundan 4 aydan 1 yıla dek hapisle cezalandırılması istendi.

İddianame gönderildiği Beykoz 4. Asliye Cinayet Mahkemesi göre kabul edildi. Sanık Seren Serengil, 3 Kasım’da bu mahkemede etken karşısına çıkacak.

About admin

Check Also

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

6 yaşındaki kızının velayetini kaybeden Meral Kaplan gözyaşlarına boğuldu

İstanbul 3. Aile Mahkemesi’nde görülen boşanma davasında Meral Kaplan ve taraf avukatları hazır bulundu. Erhan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir