Yeme içme yerleri, korona tedbirleri nedeniyle yalnızca paket servis ve gel-al şeklinde hizmet veriyor

İçişleri Bakanlığının yeni herif koronavirüs (Kovid-19)ile mücadele amacıyla valiliklere gönderdiği genelge dahilinde uygulanacak tedbirler, dün saat 20.00 itibarıyla başladı. Bu kapsamda, Ankara‘da alışveriş merkezlerindekiler de dahil elde etmek üzere lokanta, restoran, pastane ve kafe gibi bütün yeme içme yerleri, iş uygun alıcı gösteri hizmetini sonlandırdı.

Masa ve sandalyelerini toplayan iş yerleri, dün saat 20.00 itibarıyla yalnızca paket servis ya da “gel­-al” şeklinde hizmet vermeye başladı. Başkentteki yeme içme yerlerinin, oturma düzeninde alıcı ağırlamadıkları, paket servis ya da “gel-al” hizmeti sundukları görüldü. Paket serviste artış olmasını öngören bir takım iş yeri sahipleri, karton kutu ve tek kullanımlık malzemelerden normale tarafından daha pozitif temin etti.

Yeme içme yerleri, paket servis ya da 'gel-al' şeklinde hizmet veriyor

SAAT 20.00’DEN DAHA SONRA “GEL AL” HİZMETİ DE SONLANDIRILACAK

Bu iş yerleri, 10.00- 20.00 saatlerinde sadece paket servis veya “gel­-al” hizmeti verecek şekilde açık olabilecek.

Restoran, lokanta ya da online yemek yemek sipariş firmaları, saat 20.00’den sonra “gel-al” şeklindeki hizmetini de sonlandıracak ve yalnızca telefonla veya online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecek.

Yeme içme yerleri, paket servis ya da 'gel-al' şeklinde hizmet veriyor

“KURYE SAYIMIZI ARTIRDIK”

Lokanta sahibi Necmettin Akkaya, ilgili genelge doğrultusunda meslek uygun masa servisini durduklarını, yemek yemek hizmetini paket servisi şeklinde sürdürdüklerini belirtti. Paket serviste kullanılan malzemelerden normale tarafından daha fazla tedarik ettiklerini açıklayan Akkaya, müşterileri mağdur etmemek için 5 olan motorlu kurye sayısını 7’ye yükselttiklerini söyledi.

Yeme içme yerleri, paket servis ya da 'gel-al' şeklinde hizmet veriyor

MÜŞTERİLER UYGULAMADAN MEMNUN

Müşterilerden Adnan Güler ise yemek yemek ihtiyaçlarını tamir etmek için geldikleri lokantada masa düzeninin kaldırılmasından nedeniyle siparişlerini paket olarak alıp arabada veya evde yiyeceklerini kaydetti. Uygulamadan duyduğu memnuniyeti açıklayan Güler, “Bence böyle çok daha mantıklı. Çünkü virüs insanların bir araya gelmesiyle yayılıyor. Türkiye olarak bunun üstesinden gelebilmemiz için bunların yapılması gerekiyordu. Umarım virüsten en kısa zamanda kurtuluruz.” diye konuştu.

Yeme içme yerleri, korona tedbirleri nedeniyle sadece paket servis ve gel-al şeklinde hizmet veriyor

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mustafa Vergiveren

About admin

Check Also

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Sesi duyan arkadaşları yardımına koştu ama yetmedi! Genç polis memuru karakolda kendi silahıyla intihar etti

Olay, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez Karakolu içerisinde yaşandı. İddiaya göre sabah saatlerinde göreve gelen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir