Yeni korona tedbirleri sonrasında AVM’lerdeki kafe ve restoranlar da paket servis biçiminde hizmet verecek

İçişleri Bakanlığı’nın, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde dün alınan kararlar doğrultusunda hazırladığı Kovid-19 ile mücadelede uygulanacak tedbirlere ilişkin yeni genelgede alışveriş merkezleri içindeki kafe ve restoranlara ilişkin kararlar da yer aldı.

YA PAKET SERVİS YA DA GEL-AL HİZMETİ VERİLECEK

Genelgede, lokanta, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerlerinin 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis ya da “gel-al” hizmeti verecek şekilde açık olabileceği, bu meslek yerleri ile online yemek yemek sipariş firmalarının saat 20.00’den sonradan sadece telefonla veya online sipariş üstüne paket servis hizmeti verilebileceği belirtildi.

MASALAR KALDIRILACAK

AVM’lerde yer alan kafe, restoran ve lokanta gibi yeme içme yerlerinin de bu kapsamda olduğu, söz konusu yerlerde yemek için kullanılan masalardaki oturma düzenlerinin kaldırılacağı öğrenildi. Buna kadar, AVM içindeki bu meslek yerleri de 10.00-20.00 saatlerinde yalnızca paket servis ya da “gel­-al” hizmeti verecek. Genelge gereğince AVM’ler, saat 20.00 itibarıyla kapanacağından bu meslek yerleri de faaliyetlerini benzer saatte sonlandıracak.

YENİ TEDBİRLER 20 KASIM‘DA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK

İçişleri Bakanlığının genelgesinde, salgının toplum sağlığı ve halk düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu tedarik, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını yoklama altında alıkoyma nedeniyle Afiyet Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda çoğu tedbirin uygulamaya alındığı anımsatılmıştı. Genelgeyle, yeme ­içme yerlerinin yanı sıra market, berber, kuaför ve çekicilik merkezleri, sinema salonları, kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve akarsu bahçeleri, halı sahalar ile sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin yeni kararlar alınmıştı. Yeni tedbirler, 20 Kasım Cuma günü saat 20.00’den itibaren geçerli olacak.

Yeni korona tedbirleri sonrasında AVM'lerdeki kafe ve restoranlar da paket servis şeklinde hizmet verecek

About admin

Check Also

Sevgilisini bıçaklayan öfkeli kadın, hızını alamayınca bir de tekme savurdu

Sevgilisini bıçaklayan öfkeli kadın, hızını alamayınca bir de tekme savurdu

Dün akşam saat 23:30 sıralarında Cihangir Mahallesi, Dr. Mehmet Öz Sokak’ta iddiaya göre İrem D. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir