YÖK, Sağlık Durumu Bakanlığı’ndan talep etti: Bizi de öncelikli aşı kapsamına dahil edin

Yükseköğretim Kurulu’ndan yapılan yazılmış açıklamada, Sağlık Durumu Bakanlığı‘na aşı uygulamasına yönelik yazı gönderildiği belirtildi. Bakanlığa gönderilen yazıda, küresel koronavirüs salgını ile çaba zarfında yapılacak aşılama çalışmalarında, genel önceliklerin belirleneceği belirtilerek, bu önceliklere kadar aşılama çalışmalarının ilk aşamasında sıhhat çalışanları, 65 yaş üstü vatandaşlar ile ihtiyar, engelli, koruma evlerinde kalanlar gibi toplu ve topluluk yerlerde yaşamış yetişkinlerin aşılanacağı hatırlatıldı.

Yazının devamında şunlar kaydedildi:

“Bu bağlamda ‘sağlık çalışanları’ kapsamında üniversitelerimizin Afiyet Uygulama ve Araştırma Merkezleri (Üniversite Hastaneleri) ile Üniversitelerimiz ile Sağlık Bakanlığı’na ast Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde aralarında tesis edilen birlikte başvuru formu mevzuatı çerçevesinde atama yapan akademik personel ve sağlık durumu çalışanlarının da öncelikli aşılama kapsamında değerlendirmesinin çok kayda değer olduğu açıktır.

“YÜZ YÜZE EĞİTİMİN BAŞLATILABİLMESİ İÇİN TARTMA TAŞIMAKTADIR”

Keza yükseköğretim kurumlarımızda yüz yüze bahşedilen örgün eğitim ve öğretim faaliyetlerinin en kısa zamanda başlatılabilmesi ve dinç bir şekilde yürütülebilmesini temin için ‘yükseköğretim kurumlarında tahsis yapan akademik ve yönetimle ilgili personelin’ de kademelendirme yapılarak öncelikli aşılama programına dahil edilmesi önem taşımaktadır. Başkanlığımız, bu konudaki önerimiz kabul görür ise, kademelendirme çalışmaları için her türlü işbirliğine açıktır.”

YÖK, Sağlık Bakanlığı'ndan talep etti: Bizi de öncelikli aşı kapsamına dahil edin

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara: Çocuklarda aşı için uygulanabilir noktaya gelindi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Öğretim Üyesi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir