Yüzde 35 çoğalan olgu sonrası Malatya ‘HES Uygulaması’nda kırmızı oldu

MALATYA’da, son günlerde yeni müşteri koronavirüs olgu sayısının yüzde 35 artmasından sonra Yaşam Eve Sığar (HES) uygulamasındaki tehlike haritasında da şehir adeta tamamen riski teşkil eden kırmızı renge döndü. 

Malatya’da koronavirüs vakalarındaki çoğalma korkuya yol açarken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise sosyal ağ hesabından Malatya’da vaka sayısının yüzde 35 arttığını duyurmuştu. Büyüyen vakalar sonrası Yaşam Eve Sığar (HES) uygulamasındaki tehlike haritasında da kent neredeyse en ince ayrıntısına kadar riski teşkil eden kırmızı renge döndü. Yoğun bakım doluluk oranının yüzde 61 olduğu Malatya’nın HES uygulamasında virüsün tehlikeli olduğunu belirten kırmızı renge boyanması da tehlikenin boyutunu gösteriyor. Şehir Halkı merkezinin yanı sıra ilçelerde de az kalsın olgu olmayan sokak ve caddenin kalmadığı görülürken, kırmızının olmadığı tek yerin ise Malatya Şehri Mezarlığı olduğu çıkıyor.

Yüzde 35 artan vaka sonrası Malatya 'HES Uygulaması'nda kırmızı olduYüzde 35 artan vaka sonrası Malatya 'HES Uygulaması'nda kırmızı olduYüzde 35 artan vaka sonrası Malatya 'HES Uygulaması'nda kırmızı oldu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Taha AYHAN

About admin

Check Also

24 Eylül 2020 Haberleri

ABD’de çocuk istismarından tutuklandığı iddia edilen Doç. Dr. Abdüssamed Köse, Marmara Üniversitesi’nden istifa etti

Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölüm başkanı olan ve ABD’de de bir çocuğa istismar ettiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir