Yüzde 35 çoğalan olgu sonrası Malatya ‘HES Uygulaması’nda kırmızı oldu

MALATYA’da, son günlerde yeni müşteri koronavirüs olgu sayısının yüzde 35 artmasından sonra Yaşam Eve Sığar (HES) uygulamasındaki tehlike haritasında da şehir adeta tamamen riski teşkil eden kırmızı renge döndü. 

Malatya’da koronavirüs vakalarındaki çoğalma korkuya yol açarken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise sosyal ağ hesabından Malatya’da vaka sayısının yüzde 35 arttığını duyurmuştu. Büyüyen vakalar sonrası Yaşam Eve Sığar (HES) uygulamasındaki tehlike haritasında da kent neredeyse en ince ayrıntısına kadar riski teşkil eden kırmızı renge döndü. Yoğun bakım doluluk oranının yüzde 61 olduğu Malatya’nın HES uygulamasında virüsün tehlikeli olduğunu belirten kırmızı renge boyanması da tehlikenin boyutunu gösteriyor. Şehir Halkı merkezinin yanı sıra ilçelerde de az kalsın olgu olmayan sokak ve caddenin kalmadığı görülürken, kırmızının olmadığı tek yerin ise Malatya Şehri Mezarlığı olduğu çıkıyor.

Yüzde 35 artan vaka sonrası Malatya 'HES Uygulaması'nda kırmızı olduYüzde 35 artan vaka sonrası Malatya 'HES Uygulaması'nda kırmızı olduYüzde 35 artan vaka sonrası Malatya 'HES Uygulaması'nda kırmızı oldu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Taha AYHAN

About admin

Check Also

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

TERMOMETRE 41 DERECEYİ GÖSTERDİ, ADANALILAR KORONAVİRÜSÜ UNUTUP PARKLARA AKIN ETTİ

ÇUKUROVA’nın yaz sıcaklarıyla ünlü kenti Adana‘da henüz nisan ayı olmasına rağmen termometreler güneş altında 41 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir