Yüzüne lavabo açıcı patlayan kadın, üretici firmaya 1,5 milyonluk tazminat davası açtı

Durum, Beyoğlu‘nun meşhur semti Cihangir‘de geçtiğimiz mayıs ayında meydana gelmişti. İddiaya göre, Istek Atay isimli reklam sektörü çalışanı, tıkanan mutfak lavabosunu başlatmak için marketten ünlü bir firmaya ait lavabo açıcı aldı. Atay, mutfak lavabosuna döktüğü açıcının bir zaman sonradan patlamasıyla yaralandı.

YÜZÜNDE YANIKLAR OLUŞTU

Istek Atay, annesi göre çevrede yer alan bir hastanenin acele servisine kaldırılarak tedavi altına aldı. Yüzünde 1. ve 2. derecede yanıklar oluşan Atay, yapılan ilk müdahalenin gerisinde Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesine sevk edildi.

FİRMADAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Tedavisi süren Atay, avukatı Kübra Oktay aracılığıyla İstanbul Alıcı Mahkemesi Hakimliği’ne başvurarak üretici firmadan davacı oldu. İstanbul Tüketici Mahkemesi Hakimliği’ne sunulan dilekçede, “Somut olayda üreticinin üretimini yaptığı ürünün kesinlikle güvenilir olmadığı apaçık olup, Ticaret Bakanlığı’na davanın ihbar edilmesini ve güvensiz mahsul ihbarında bulunmasını vekaleten arz ve talep ederiz. Atay göre kullanılan ürünün poşeti tarafımızca saklanmış olup, serilerinin incelenmesine ve içeriğinin üretim şartlarına ve kimyasal maddelere uyarlı olup olmadığına dair rapor alınmasını istiyoruz” ifadelerini kullanıldı.

500 BİN MADDİ, 1 MİLYON LİRA MANEVİ TAZMİNAT

Üretici firmadan 500 bin lira bedensel, 1 milyon lira ise manevi edinmek üzere toplam 1 milyon 500 bin lira tazminat istek eden Özlem Atay’ın avukatı Kübra Oktay’ın sunduğu dilekçede, “Teminatsız olarak davalı şirketlerin mal varlığına, tazminat talebimizi karşılayacak miktarda ihtiyati haciz tedbirinin uygulanması ile halk sağlığını ilgilendiren güvensiz ürünün verdiği zararın müzekkere ile Ticaret Bakanlığı’na bildirilmesini istiyoruz. Hayalleri olan bir genç kızın bu denli yüzünde ağır zararların doğması, psikolojisi ve geleceği ile orantılı olarak sayın mahkemenizin takdiri ile manevi tazminat talebimizin kabulü zaruridir” denildi.

Yüzüne lavabo açıcı patlayan kadın, üretici firmaya 1,5 milyonluk tazminat davası açtı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

About admin

Check Also

Kısıtlamayı ihlal ederek camide itikaf yapmakta ısrarcı olan Alparslan Kuytul serbest bırakıldı

Kısıtlamayı ihlal ederek camide itikaf yapmakta ısrarcı olan Alparslan Kuytul serbest bırakıldı

3 yıl önce düzenlenen operasyon sonrası Adana 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin ‘ihtiyati tedbir kararı’ ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir