Zelzele öncesi çatlakları yeni olmuş gibi gösterip para almaya çalıştı: Fırsatçı ev sahibini kiracısı ele verdi

İzmir’in Bayraklı ilçesine yan Iftihar Mahallesi 7368 numaralı sokaktaki gecekonduda yaşayan Behzat Sevinç ve Altın Mutluluk çifti, depremden önce zaten evlerinde çatlak olduğunu oysa konut sahibinin “Çatlaklar depremden sonradan oldu deyin, devletten para alırız’ dediğini öne sürdü.

EVE GİREMİYORLAR

Defalarca evdeki çatlakları gösterip konut sahibini uyardığını ancak başarılı olamadığını, depremin arkasında o çatlakların daha da derinleştiğini bildiren Behzat Mutluluk, evine giremediğini söyledi.

Deprem kurnazlığı

“YETKİLİLERİ KANDIRSAM DA ALLAH’I KANDIRAMAM”

Behzat Mutluluk, “2016’da bu evi kiraladık. Evde çatlaklar vardı. Konut sahibime her ay tamir etmesi için uyarıda bulundum. ‘Bir gün zelzele olursa konut başımıza yıkılır’ dedim ama ilgilenmedi. Ben o çatlaklara kendim sıva yapmıştım. Deprem olduktan sonra da yetkilere çatlakların depremden önce yok depremden sonra olduğunu söylememi istedi. ‘Eğer depremden sonra olduğunu söylersek devletten para alırız’ dedi. Ben yetkileri kandırsam Allah’ı kandırabilir miyim, kandıramam. Ben bunu kabul etmedim. Ben kimseye yalan söyleyemem. hemen evim hasarlı, içeri giremiyorum. Eşyalarımız içeride kaldı. Kalacak yerimiz yok, yarın öbür gün çadırda kalacağım” dedi.

Deprem kurnazlığı

“BU, DEVLETİ KANDIRMAYA ÇALIŞMAKTIR”

Evinin bir gecekondu mahallesi olduğu için zaten sağlam olmadığını kaydeden Mutluluk, “Çatlakları görünce kendim sıva yaptım. Hatta izleri bile kesin. Zelzele olunca çatlaklar iyice derinleşti. Eve set çektiler, giremiyoruz. Konut sahibine ‘ev tepemize çökecek’ dedim lakin ilgilenmedi. ‘Depremden sonra oldu deyin’ deyip durdu. Burada deprem kurnazlığı var, devleti kandırmaya çalışmak var” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

About admin

Check Also

Sevgilisini bıçaklayan öfkeli kadın, hızını alamayınca bir de tekme savurdu

Sevgilisini bıçaklayan öfkeli kadın, hızını alamayınca bir de tekme savurdu

Dün akşam saat 23:30 sıralarında Cihangir Mahallesi, Dr. Mehmet Öz Sokak’ta iddiaya göre İrem D. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir